Najlepsze darmowe i płatne thrillery dostępne na Kindle Store

Choć Amazon jest dostępny w języku polskim, to jest ona de facto przetłumaczona z języka niemieckiego, co utrudnia wyszukiwanie e-booków w języku polskim. Nie przeszkadza to niektórym wydawcom w publikowaniu książek w naszym języku. Nie da się jednak ukryć, że brak polskiej wersji ogranicza liczbę dostępnych książek. Poniżej znajduje się kilka tanich książek autorstwa Tomasza Biedrzyckiego, które z pewnością zainteresują wielbicieli thrillerów i kryminałów.

Rodzinna Wendeta

Jola Torwicka – młoda policjantka – zajmuje się sprawą brutalnego zabójstwa. Pomimo szowinistycznego przełożonego, radzi sobie dość dobrze. Okazuje się, że zagrożone będzie nie tylko stanowisko jej szefa, ale także jej własna kariera i życie. Ten kryminał autorstwa Tomasza Biedrzyckiego z pewnością przypadnie do gustu czytelnikom lubiącym drastyczne książki.

Krwawy obłęd

Akcja powieści Tomasza Biedrzyckiego dzieje się w małym mieście, gdzie dochodzi do serii morderstw dokonywanych na kobietach. Para detektywów stara się rozwiązać tę zagadkę, co nie jest łatwym zadaniem, gdyż morderca nie zostawia żadnych dowodów zbrodni, zręcznie zacierając ślady. Jedyną poszlaką jest to, że zabójstwa te zostały dokonane w ten sam bezwzględny sposób. Warto przeczytać ten thriller, aby dowiedzieć, kto stoi za tymi morderstwami i dlaczego ich dokonuje.

Kodeks ojca

„Kodeks ojca” jest kolejną ciekawą książką napisaną przez Tomasza Biedrzyckiego. Grzegorz, głowa rodziny Rzechowskich, staje przed wieloma dylematami, gdy jego dziecku staje się krzywda. Ojciec mierzy się także z korupcją przedstawicieli prawa. Ten e-book, podobnie jak dwa powyższe, jest płatny.

W momencie pisania artykułu żaden thriller w języku polskim nie był dostępny w Kindle Store za darmo. Warto jednak zerknąć na książki anglojęzyczne, gdyż nie brakuje wśród nich darmowych tytułów. Osoby znające język angielski lub też chcące się go nauczyć bez wątpienia powinny zerknąć na tę listę. Poniżej znajduje się kilka darmowych książek.

Dividers

Thriller napisany przez Travisa Adamsa Irisha opowiada o Jacobie Calbraw, który jest miliarderem. Jego związek ze znaną piosenkarką  – Celestą Marie – nie podoba się jego ojcu. Jacob często budzi się w nieznanych miejscach. Pewnego razu cuci się w łazience nowojorskiego baru i zauważa siniaki na swoim ciele. Przypomina mu się, że porwał małą dziewczynkę i gdzieś ją zamknął. Nie potrafi jednak przywołać żadnych szczegółów. Bohater ma problem z tym, by odróżnić fikcję od rzeczywistości.

Squall

Bohaterem powieści Seana Costello jest Tom Stokes – pilot i głowa rodziny. Pewnego zimowego poranka zostawia on swą ciężarną żonę i 5-letniego syna śpiących w domu, by zająć się majsterkowaniem. Gdy wraca, szaleje nawałnica, która zmusza go do awaryjnego lądowania na posiadłości Dale’a Knighta, zbiegłego kryminalisty. Zagrożone będzie nie tylko życie Toma Stokesa, ale także jego żony i dziecka.

Execution is Everything: A Jon Kaine Short Thriller

W powieści Nicka Warrena głównym bohaterem jest psycholog Jon Kaine, który poleciał do Nowego Jorku, aby popełnić tam przestępstwo. W barze napotyka jednak trzech mężczyzn i kobietę. Jon będzie musiał zdecydować, czy chce uciec od swoich słabości, czy się z nimi zmierzyć. Ta niespełna stustronicowa książka spodoba się czytelnikom szukającym zwięzłej akcji.

Poza wymienionymi, na Kindle Store za darmo dostępne są pierwsze części kilkuczęściowych thrillerów. Kolejne części tych e-booków są już jednak płatne. Jeśli jednak nie stanowi to problemu, warto zwrócić uwagę na takie tytuły, jak „No Way Back”, „Deadly Stillwater” czy „Gone”.