7 wspaniałych książek do czytania, gdy jesteś chory lub wylewa się z choroby

ksiazek

Są jakieś książki, które są tak pomocne, gdy jesteś chory jak łyżka zupa z kurczaka z makaronem – i nie, nie są one częścią Chicken Soup for Soul series (yup, pamiętaj te?). Od niedawna czytałem dużo czytając, odchodząc od choroby; na początku lipca obudziłem się w najgorszym bólu jakie kiedykolwiek miałem. Po jakimś czasie w szpitalu lekarze powiedzieli mi, że rozbiłem torbiel jajników, i że to nie była duża (przynajmniej na razie), ale po prostu trochę mi to odpocząć. I wtedy wybuchnęłam do łez, bo to był długi dzień i chciałem tylko imbir, ale cholernie.

Więc, biorąc to łatwo! Po moim pobycie w szpitalu powiesiłem w domu bez kabla, z wyraźnym połączeniem internetowym, kojąco i mijając czas z książkami. Nie tylko jakieś książki – wszedłem w pełny tryb puszysty, zwracając się do opowieści tak łatwo strawnych, jak Jell-O, na które się zgubiłem. Opierałem się na wersjach książkowych pokazów reality, krótkich kolekcji z krótkimi opowieściami, prawdziwych zbrodniach i zaskakująco pamiętnych wspomnieniach komedii. Nie jestem lekarzem, ale jestem pewien, że żadna z poniższych książek przyniesie trochę słońca do chorego pokoju, gdy jesteś pod wpływem pogody.

Kawałki lewej ręki J. Roberta Lennona

Wprawdzie nie jest to lekki odczyt, ale krótkie opowiadania, które składają się na tę kolekcję są krótkie – niewiele jest dłuższe niż strona. Alternatywnie wzruszające, zabawne i spooky, pisanie Lennona sprawi, że poczujesz się zarówno z smutku jak i śmiechu. Wszystkie znajdujące się na przedmieściach w Nowym Jorku opowieści opierają się na niuansach życia codziennego (jak poruszać się po pokoju, gdy stół został usunięty, nie czułem się, czy sen jest tylko snem) i są tak wciągająca jak leki przeciwbólowe, które żujesz.

Czekam na przesłuchanie Amandy Knox

Knox wzbudził sławę po tym, jak był głównym podejrzanym w zamordowaniu studiów za granicą we wspólnocie we Włoszech. Jej wspomnienie z lat spędzonych w włoskim więzieniu jest trudne do odłożenia; jej sprawa sądowa jest zepsuta od początku, a Knox – niewiele niewygodne i młode na jej wiek – jest kobietą w pełni relatywną i angażującym opowiadaczem. Czekanie na Słyszenie to prawdziwy koszmar, tak przerażający, jak w przypadku choroby.

 

A post shared by @banas95 on

Powstanie siostrzane żony: opowieść o niekonwencjonalnym małżeństwie The Brown Family

Możesz znać rodzinę Brown – męża Kody i żony Meri, Janelle, Christine i Robyn – z ich reality show TLC, Siostry Żony, która podąża za nimi (i ich 17 małymi dziećmi) żyjąc poligamicznie w Las Vegas. Pokaz jest nudny w większości programów reality show, co oznacza, że ​​zazwyczaj przyciąga ich planowanie urodzin lub dyskutuje o problemach z pieniędzmi, ale zmienia to w coś ciekawego. To samo można powiedzieć o książce, która daje Kody i każdą żonę możliwość opowiedzenia własnej historii, która zawiera pewne soczyste szczegóły dotyczące długotrwałych feudów, które zostały omówione w programie. Styl Browns jest tak samo fascynujący, jak się dowiadują o tych tajemniczych objawach, które znamy, które sprawdzasz w WebMD.

Oficjalny wybór klubu książkowego przez Kathy Griffin

Griffin zarabiała na zabawie gwiazd, ale ostry zażenowany komik ujawnia jej bardziej wrażliwą stronę w swoim pamiętniku. Dotknie jej przeszłości zaburzeń jedzenia, problemów z bezpieczeństwem, nieudanego małżeństwa i rodziny (jej późny brat był pedofilem). Istnieje wiele plotek z Hollywood, aby utrzymać cię w szwach; śmiech, przecież jest najlepszym lekarstwem.

Kobieta w zoo w Waszyngtonie przez Marjorie Williams

Ponownie, nie dokładnie czytane światło, ale kolekcja osobistych esejów i profili politycznych Marjorie Williams’a jest tak wszechstronna i przyjemna, jak każdy solidny esej magazynowy (co ma sens, biorąc pod uwagę, że Williams był uczestnikiem Vanity Fair). Najmocniejszym kawałkiem jest „Hit by Lightning: wspomnienie z powodu raka”, serdeczny opis walki z rakiem (zmarła w 2005 roku), która zawiera najlepsze porady dla każdego, kto żyje z chorobą: „prowadzić jak zwykle życie tylko z więcej naleśników „.

 

A post shared by Artur (@shack_all) on

Moja mała czerwona książka Rachel Kauder Nalebuff

W łóżku z skurczami? Moją pierwszą propozycją byłoby granie w darmowe gry kasyna – wygranie pieniędzy online zawsze ułatwia moje skurcze. Inna sugestia czyta kolekcję anegdot z pierwszych lat, która przypomina, że ​​nie tylko ty walczysz. Wszystkie historie są krótkie, a każda jest tak wyjątkowa, jak kobieta, która mówi; Wśród nich znajdują się osobiste historie Judy Blume i Diablo Cody, a także pochodzące od niewidomych kobiet („Okres niewidzialny”) i jeden z ocalałego z Holokaustu, kiedy dostał się do obozu koncentracyjnego („Niemcy, 1940”). Kiedy Chipotle i Orange to nowy czarny nie sprawi, że czujesz się lepiej, słuchając innych doświadczeń kobiet.

Hiperbola i połowa przez Ali Brosh

Idealnym odczytem dla chorych w łóżku są zdjęcia. Popularna komedia internetowa Brosha jest równie zabawna na stronie, jak na ekranie. Jej pisemne spostrzeżenia (na wszystko od psów do depresji) są poza zabawne, ale jej ilustracje (skrajne, ale niezwykle wyraziste i wykonane w MS Paint) naprawdę mówią same za siebie; to idealny kompromis dla kiedy chcesz czytać, ale jesteś tak chory, że bolesny ból mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *