Jak skonfigurować Amazon Kindle na swoim smartfonie lub tablecie

kindle

Kindle jest jednym z najgorętszych aplikacji do czytania wszystkich książek elektronicznych i komiksów cyfrowych – tak bardzo, że wzrasta z pojedynczej aplikacji na linię tabletek Amazonki. Jednak nie każdy chce używać własnego sprzętu firmy Amazon, a jeśli jesteś tutaj, to jesteś jednym z tych osób. Kochasz wygodę, ale chcesz czytać na swoim iPadzie, telefonie z Androidem. Cóż, zapakuj się, bo będziemy Cię przez to wszystko!

 

Instalowanie aplikacji Kindle

 1. Aby rozpocząć, pobierz aplikację Kindle na swoje urządzenie z iOS, Androidem lub Windows z odpowiedniej aplikacji. Po rozpoczęciu pobierania możesz kontynuować następny krok podczas instalowania.
 2. Następnie, jeśli jeszcze nie masz, musisz się zarejestrować tutaj, aby uzyskać bezpłatne konto Amazon. Jest to wymagane, ale całkowicie bezpłatne. Polecam to robić na komputerze, ponieważ znacznie łatwiej jest wpisać, chociaż istnieją opcje na telefonach, aby je naprawić.
 3. Teraz będziesz chciał mieć to konto i hasło. Możesz to wszystko zapisać na kawałku papieru podczas konfigurowania aplikacji Kindle, ale pamiętaj, aby zapisać ją bezpiecznie za pomocą menadżera haseł, takiego jak KeePass, jak tylko będziesz w stanie.
 4. Gdy gotowe informacje o logowaniu są gotowe i zainstaluj aplikację Kindle – uruchom aplikację na swoim urządzeniu.
 5. Następnie pojawi się monit o zarejestrowanie lub zalogowanie się – wybierz opcję logowania i wprowadź adres e-mail, na który zarejestrowałeś konto i hasło. Wystarczy wpisać je w oficjalnej aplikacji Kindle.
 6. Jeśli zakupiono e-książki lub komiksy przez Amazonię, będą one automatycznie pojawiać się w bibliotece i będą gotowe do pobrania. Proste, prawda?

Jeśli chodzi o kupowanie i pobieranie nowych książek w bibliotece, to trochę trudniejsze. Na urządzeniu Kindle z Amazonii można kupić tylko w aplikacji, ale w przypadku innych urządzeń trzeba użyć nieco bardziej skomplikowanej metody. Ironicznie, nawet kasyna na stronie internetowej mają łatwiejsze sposoby korzystania z nich niż wydawców e-booków. Jak gdyby świat chce, abyśmy bawili się bardziej niż czytać.

 

A post shared by Annaliese (@lieserivers) on

Zakupy i pobieranie e-booków

 1. Po pierwsze otwórz przeglądarkę w telefonie lub na swoim komputerze.
 2. Następnie zaloguj się na swoim koncie na Amazon.
 3. Następnie przejdź do sekcji Kindle na stronie Amazon.
 4. W porządku, teraz, gdy jesteś zalogowany, możesz kupić książki eBook dla Kindle.
 5. Dla uproszczenia skorzystaj z bezpłatnej próbki książki, która Cię interesuje. Przycisk bezpłatnej próbki pojawi się tuż poniżej opcji zakupu.
 6. Teraz, gdy już kupisz darmową próbkę, zapyta Cię, czy chcesz, aby Kindle zaczął pobierać próbkę do jednego z Twoich urządzeń. Wybierz urządzenie z menu.
 7. Po pobraniu go do urządzenia wystarczy, że otworzysz aplikację Kindle i zajrzyj do biblioteki w chmurze – będzie ona gotowa do czytania. Jeśli nie pobiera się, ale nadal pojawia się w bibliotece, szybkie kliknięcie rozpocznie pobieranie.
 8. Gratulacje! Udało Ci się dodać bezpłatną próbkę do swojej biblioteki, a teraz wiesz, jak bezpośrednio pobrać dowolny zakupiony eBook, dzięki czemu można od razu przeczytać.

Teraz wiesz, jak uzyskać dostęp do biblioteki, a możesz kupić książki i pobierać próbki – więc co jeszcze wiedzieć? Cóż, kilka szybkich rzeczy.

 

A post shared by Annaliese (@lieserivers) on

Kindle Unlimited, Prime Reading, Biblioteka Wypożyczalnia Kindle i Audible Narration

+ Kindle Unlimited to usługa subskrypcji, w której możesz zapłacić 9,99 USD miesięcznie i otrzymywać dostęp do biblioteki ponad miliona książek elektronicznych i komiksów.

+ Audible Narration to funkcja oferowana przez Amazon dla wszystkich użytkowników Kindle, często za około 1,99 USD do 3,99 USD za cenę samej książki. Widząc, jak Amazon jest zarówno Kindle, jak i Audible, jest to literacki mecz w niebie.

+ Prime Reading jest skutecznie biblioteką internetową dla subskrybentów Amazon Prime. Wraz z wszystkimi innymi zaletami Amazon Prime, za 10,99 USD miesięcznie, można pożyczyć do dziesięciu różnych książek, czasopism i komiksów naraz w nieco ograniczonej bibliotece niż Kindle Unlimited. Zaletą Prime Reading jest to, że zawiera bezpłatne nagrania dla książek w bibliotece Prime Reader. Nie ma też limitu czasu na książki, które pożyczyłeś z Prime Reading – po prostu musisz wymienić jedną z książek, jeśli trafisz na dziesięć pozycji. Możesz nawet cofnąć się, jeśli chcesz kontynuować książkę iw moim doświadczeniu Kindle skłania się nawet do zapamiętania, gdzie ostatnio byłeś w książce.

+ Biblioteka Wypożyczalnia Kindle jest funkcją pomocniczą na szczycie Prime Reading. Razem z biblioteką Prime Reading można miesięcznie wypożyczyć jedną książkę Lending Library i może mieć tylko jedną książkę na raz. Wybór jest ograniczony głównie do powieści, ale to jest miły bonus na szczycie subskrypcji Amazon Prime obok biblioteki Prime czytania.

I z tym, dobrze jest pójść! Witamy w wieku czytania cyfrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *